Naše práce Kúrenie

Máme tu zopár fotiek z montáží radiátorov a rozvodov ktorí robíme hlavne v medi.

Prečo meď v rozvodoch kúrenia?

Meď používame hlavne pre jej životnosť, ľahšiu montáž, ktorá vyváži trochu vyššiu cenu. Samozrejme ak nechcete túto variantu ponúkame aj iné lacnejšie alternatívy. 

Podlahové vykurovanie

Ako všetko má svoje plusy a mínusy ak tento typ vykurovania ich má a kto má rád teplejšie od nôh ho iste ocení. 

100% možnosť dotácie

zelena domacnostiam

Na solárne systémy od nás môžte požiadať o podporu z projektu Zelená domácnostiam II. 

Všetko Vám radi vysvetlíme a pomožeme pri získani prostriedkov z tohto projektu.

Akumulačné nádrže je v našich prácach jedna zo špecializácii, ktorá sa ale dnes stále málo využíva.

Nádrže sú vhodné pre tých, ktorý potrebujú uložiť prebytkové teplo z väčšej plochy kolektorov a využiť ho neskôr na ohrev TUV, prípadne podporu vykurovania. Je tiež výhodné použiť tieto nádrže ku kotlu na tuhé palivá. Pri vykurovaní príde k ďaleko väčšiemu komfortu kde stačí kotol aby išiel len v čase keď sa potrebuje nádrž zohriať . Termostat v miestnostiach dá pokyn pre čerpadlo a teplo pre objekt sa berie z akumulačnej nádrže. Výhody sú hlavne v tom, že kotol pracuje vo svojej pracovnej teplote tým sú nižšie emisie, menej sa zanáša komín a je aj ideálna spotreba. Preto toto riešenie je ideálne pre splynovacie kotle, kotle na tuhé palivá naopak nie je moc vhodné pre kotle ktoré majú automatické zapaľovanie a podľa potreby dohrievajú teplotu v rozvode kúrenia napríklad peletkové, plynové a pod. 

Kotol ktorý vám namontujeme.

Nakoniec tu máme hlavnú časť vykurovacieho systému a to je kotol. Poznáme viacero druhov kotlov to znamená, že máme veľa možností si vybrať. Existujú kotly na elektrinu na tuhé a tiež na kvapalné palivá. Je dobré zvážiť veľa vecí a rozhodnúť sa pre ten správny. Samozrejme že väčšinou rozhoduje cena ale niekedy cena za inštaláciu je nižšia ale v konečnom dôsledku sú to vyššie mesačné platby za energie. To je príklad kotla na elektrinu jeho obstarávacia cena je nižšia ale cena vyrobeného tepla je vyššia  ako u iných zdrojov je tam ale iný komfort pre obsluhu. Preto je dôležité si spraviť dobrý výpočet a tiež ako bude vyzerať obsluha zariadenia či bude s minimálnou obsluhou to sú automatické kotly napríklad plyn, elektrina prípadne s menšou obsluhou a dopĺňaním zásobníka na peletky, či kotle na tuhé palivo kde je nutné mať adekvátne suché drevo prípadne brikety a včasne dokladať aby kotol pracoval vo svojom pracovnom rozsahu. Tento diskomfort sa dá vylepšiť akumulačnými nádržami ktoré sme si už predstavili vyššie kde máme v systéme objem nahriatej vody, ktorý môžeme  použiť v čase keď kotol nepracuje. Samozrejme dnes existujú aj možnosti ako si znížiť obstarávaciu cenu niektorých ekologickejších kotlov.  

o nás

Miroslav Košár Ekosar (solárne systémy)
Ičo: 40354059
Štúrova 22
053 01  Harichovce okres Sp. Nová Ves Slovenská republika