Regulácie/ záložné zdroje

Aké regulácie?

U nás si vyberiete z množstva regulátorov a pripravíme Vám to najlepšie presne podľa požiadaviek. Ak ste si už vybrali z našej ponuky otestovaných zariadení a chceli by ste sa informovať použite náš formulár. 

Aké typy regulácii najčastejšie používame.

K najčastejšie predávaným reguláciám u nás sú najmä solárne regulátory od spoločnosti THERMOSOLAR, jednoduché regulátory so spínaním podľa teploty či už mechanické alebo digitálne. Potom sú to digitálne izbové termostaty od spoločnosti COMPUTHERM vo výhodných cenách, ktoré v ponuke máme od jednoduchých od 25 € až po ovládané diaľkovo cez telefón alebo tablet od 70 €. Pomerové regulátory, ktoré sú obdobné ako regulácie pre solárne systémy, využívame najmä pri akumulačných nádržiach.

Načo záložné zdroje?

Záložné zdroje je výhodné mať všade tam kde zvyknú byť časté výpadky elektrického napájania. Kedže dnes je celý vykurovací systém závislí od elektrického napájania(pre regulácie,kotol a čerpadlá) je nemožné v prípade odstávky či poruchy zabezpečiť teplo do vykurovaného objektu. Toto odpadá jedine pri samotiažovom systéme vykurovania, ktorý sa dnes už ale skoro nevyužíva nakoľko vyžaduje veľký objem ohrievaného média vo vykurovacom okruhu.

Ako vybrať správny záložný zdroj?

Najprv si je potrebné zistiť odber všetkých zariadení v systéme ako sú regulácie, kotol či čerpadlá.
Predpokladajme, že je potrebné napájať tri čerpadla s výkonom 70W jedno, a udržať ich v chode počas štyroch hodín. Spočítame všetky zariadenia, ktoré môžu byť naraz zapojené ciže: 3 čerpadla krat 70 W = 210 W ciže vyberieme zdroj z trvalým výkonom vyšším ako 210W najlepšie cca 250W kvôli rezerve. Tákýto záložný zdroj u nás stojí cca 100 €.

Ako vybrať správnu batériu k záložnému zdroju?

Pri záťaži 210 W a 12 V budeme mať prúd na strane akumulátora DC = 210/12 = 17,5 A a prúd 17,5 A vynásobíme počtom hodin ktoré chceme aby nám baterka vydržala čiže: 17,5 A x 4 hod = 70 Ah. Vyberieme akumulátor s minimalnou kapacitou 70 Ah. Takáto zostava vydrží v chode na tejto batérii 4 hodiny.
Pozor k záložnému zdroju takéhoto typu sú vhodné trakčné akumulátory typu  AGM.

Aké sú to akumulátory typu AGM ?

Akumulátor vyrobený v technológii AGM – (Absorbent Glass Mat) má elektrolyt nasiaknutý v separátoroch s obsahom sklenených vlákien. Je hermetický, bez možnosti úniku elektrolytu a môže byť namontovaný v akejkoľvek pozícii. (Obrátenie hore dnom sa neodporúča).
Je charakteristický svojou dlhou životnosťou (projektovana životnosť 12 až 15 rokov) velmi dobrými prevádkovými parametrami. Pracovná teplota -15°C do +45°C.
Momentálne v ponuke akumulátory so 70 Ah nemáme najbližšie je menší 65 Ah, ktorý stojí cca 120 € . Prípadne vačší 85Ah za 160 €  a 100Ah za cca 170 €.
založný zdroj 1
termostatE280_3🌡️🔥

Ako zistiť ceny?

Ceny zariadení ktoré sú uvedené na tejto stránke sú len orientačné aby ste mali prehľad. Niektoré regulácie budeme testovať tieto testy si môžete pozrieť tu.  Ozvite sa nám prosím s vašou požiadavkou a mi Vám čo v najkratšom termíne budeme odpovedať. Poprosíme pri výpočte vhodného záložného zdroja napísať aj celkový výkon spolu z dĺžkou chodu na batériu.

Čo ešte máme

o nás

Miroslav Košár Ekosar (solárne systémy)
Ičo: 40354059
Štúrova 22
053 01  Harichovce okres Sp. Nová Ves Slovenská republika