Cenová ponuka solárne systémy

Aká je reálna cena za solárny systém ? ☀️

Cena solárneho termického systému závisí od viacerých faktorov. Dáme si na začiatok niekoľko otázok. Prvou a  hlavnou otázkou je koľko teplej vody minieme v priebehu dňa na mieste inštalácie. Ak to nevieme, prípadne sa jedná o novostavbu môžeme vychádzať z poznatkov, že pri   2-3 osobách je postačujúci cca 200 L zásobník. Pre približne 4 až 5 člennú rodinu je plne postačuje solárny zásobník v objeme cca 300 L. Ďalšia dôležitá vec je umiestnenie kolektorov. Kolektor sa pre čo najväčší zisk umiestňujeme smerom na juh so sklonom 45 stupňov. Ak to nie je možné , je viacero možností na zmenu umiestnenia (napríklad ak nie je strecha orientovaná na juh a fasáda je, je možné umiestniť kolektory na fasádu). Toto ale vyriešime mi a na prehliadke zvolíme spoločne najvýhodnejšie riešenie. Niektoré riešenia si môžete pozrieť aj v našej galérii.  Pri počte kolektorov tiež vychádzame z objemu ohrievanej vody. Na jeden kolektor TS300 alebo TS330 s absorpčnou plochou 1,79 m2 je potrebné mať objem zásobníka 100L , čiže na 300L zásobník sú potrebné 3 ks TS300 alebo TS330.  Vyriešiť pred inštaláciou je potrebné, kde bude vedené potrubie solárneho systému. Preto je dobré, hlavne v novostavbách, vhodné potrubie spolu zo signálnym káblom so snímača teploty, pripraviť už vopred. Je tiež možné pred zatepľovaním objektu rúrky zasekať pod vonkajšiu starú omietku a prekryť ich izolačnou vrstvou zateplenia. Ďalej systém obsahuje solárnu inštalačnú jednotku kde je čerpadlo, ktoré zabezpečuje obeh nemrznúcej kvapaliny. Na čerpadlovú jednotku je pripojená expanzná nádoba v adekvátnej veľkosti k počtu kolektorov, aby nedošlo k poškodeniu potrubia vplyvom rozťažnosti pri zvýšení teploty kvapaliny.  Všetko je riadené solárnym regulátorom, takže systém je plne automatický a nevyžaduje žiadne zásahy od obsluhy. Ešte je tu nemrznúca teplonosná kvapalina, v našom prípade značky THESOL. Táto teplonosná kvapalina má životnosť v solárnom termickom systéme približne 10 rokov. Preto je nutné každých 10rokov po inštalácii túto vymeniť a toto je taktiež jediná pravidelná servisná prehliadka, ktorá je taktiež nutná aj na zabezpečenie 12 ročnej záruky na kolektory THERMO/SOLAR. 

Ako najlepšie vypočítame cenu za solárny systém ?

Presnú cenovú ponuku solárneho systému najlepšie pripravíme po obhliadke objektu, ale aby ste mali lepšiu predstavu vypočítali sme cenu bežného solárneho systému. 

Čo všetko dostanem v tejto cene u nás ?

Je tam naozaj všetko dodávame kompletné systémy na kľuč so spustením a pripojením na rozvody vody. prípadne ak už máte vhodné súčasti takého to systému napríklad sa môže jednať o solárny zásobník tento ostáva pôvodný ak je v dobrom technickom stave. 
solarny system ekosar 50 ☀️
solarny system ekosar 70 ☀️
solarny system ekosar 19 🌤️

Alebo si môžete objednať obhliadku s výpočtom ceny za solárny systém podľa vás v našom formulári nižšie.

Je dôležité kvôli rýchlejšiemu kontaktu.

o nás

Miroslav Košár Ekosar (solárne systémy)
Ičo: 40354059
Štúrova 22
053 01  Harichovce okres Sp. Nová Ves Slovenská republika